Het gebruik van de zon voor centrale verwarming en tapwater is een op termijn beter haalbare investering. Zeker met de telkens stijgende energieprijzen en energieheffingen van wel 8 - 12% per jaar.
De zon gaat gelukkig nog steeds voor niets op.

Door meerdere zonnepanelen op te stellen 3 - 10 stuks voor een woonhuis. en één of meerdere boilers of opslagvaten te plaatsen wordt er gedurende de dag energie opgevangen en opgeslagen in een soort warmte accu (boiler of opslagvat). Deze opgeslagen warmte kan dan later worden benut voor de centrale verwarming. Hierdoor is een grote besparing te halen. Er is meestal een extra naverwarmer nodig. Dit kan een bestaande cv-ketel, pellet cv-haard, houtkachel, windmolen enz. zijn.
Uw voordeel is dat de jaarlijkse stijging van de kosten niet voor u telt, hierdoor is over 15 jaar een veel lagere totaalprijs voor energie dan met alleen een goedkope gas-combiketel. En bovendien ook nog co2 neutraal!


